logo
quran
Salamworld’den Uluslararası Billboard Tasarım Yarışması
Salamworld’den Uluslararası Billboard Tasarım Yarışması

Salamworld’den Uluslararası Billboard Tasarım Yarışması

İslami değerleri temel alan global sosyal platform Salamworld; İslam İşbirliği Teşkilatı’ya birlikte, ifade hürriyetinin kötüye kullanılmasına karşı Müslümanların bir cevabı olmak üzere uluslararası billboard tasarım yarışması düzenliyor. Yarışmaya tema olarak seçilen slogan ise “Duygusal Davranma, Harekete Geç.”

Yarışma sonucunda dereceye giren tasarımlar New York, Los Angeles, Washington DC, Londra, Sydney, Paris, Madrid, Roma, Cape Town ve Kahire gibi metropollerde billboardlarda sergilenecek.

Billboard tasarım yarışmasının katılımcıları ifade ve inanç hürriyetiyle ilgili bir poster (tasarım ve slogan) ya da sadece tasarım veya sadece slogan oluşturacaklar. Türkçe, Arapça, İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Urduca, Malezya-Endonezya dilinde teslim edilebilecek tasarım ve sloganlar daha sonra Salamworld tarafından billboardun sergileneceği ülkenin diline çevrilecek.

Yarışmanın tanıtım metni şöyle:

‘Müslümanların Masumiyeti’ filmi İslam dünyası genelinde büyük tepkilere yol açtı. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav)’e iftira ve saldırıları içeren İslam karşıtı bu film dünyanın dört bir yanında büyük protesto gösterileri düzenlenmesine sebep oldu. Maalesef bu gösterilerin bir kısmı duygusal tepkilerdi ve İslam’ın yapıcı bakış açısını yansıtmaktan da uzaktı.

Biz Salamworld olarak, ifade hürriyetine tam anlamıyla saygı duymakla birlikte; hangi dinden olup olmadığına bakılmaksızın tüm peygamberlere saygı duymanın önemine inanarak nefreti ve hoşgörüsüzlüğü kınıyoruz. Uluslararası toplumun, ifade hürriyeti kisvesi adı altında basın-yayın yoluyla işlenen nefret suçlarına karşı ciddi ve somut adımlar atmasının gerekliliğine inanıyoruz.

Atılması gereken somut adımlara bir katkı sunmak bakımından Salamworld, uluslararası billboard tasarım yarışması başlatıyor. Bu yarışma aracılığıyla yapmak istediğimiz, diğer din ve inançlara yapılan saldırıların anlamsız ve rencide edici taraflarını, Batılı değerleri kullanarak göstermektir.

Salamworld; dünyanın dört bir yanından Müslüman topluluk ve bireylere faydalı ve anlamlı internet hizmetleri bütünü sunmak ve internet üzerinden sosyal iletişim platform sağlamak üzere tasarlanmış alanında ilk ve tek olan global bir İİT projesidir.

Yarışmayla ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen aşağıdaki bağlantılara tıklayınız.

Salamworld

Yarışmanın Facebook Sayfası

Bu Konu 860 defa Okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

admin Feb 2012 İstanbul Fatihte Hafızlık Eğitmenliği yapıyor.
100Bugün Namazlarını kıldınmı ?