logo
quran
Hakkımızda

Esselamü Aleyküm Sayın Namaz.İnfo Ziyaretçileri:

Sitemiz içerisinde öncelikli olarak “Namaz”  hakkında bilgiler ele alındı, öncesi, sonrası ve beraberindeki konuları yapılış şekli, kavramlar, dualar ve mahiyetini alnlatmak üzere eklemeye çalıştık.

Kolayca Namaz kılmayı öğrenme ve namaz konusunda karşımıza çıkabilecek güncel meseleleri sizlerle buluşturduk.

Asıl amacımız Namazın nasıl kılındığı değil, neden ve niçin kılındığı, Namazın bize neler katmak istediği bize nasıl bir yol ve harita çıkarttığının farkına varmak, Namaz ile elde edemiyeceğimiz hiçbirşeyin olmadığını anlamak, Namaz esnasında Allahın huzurunda bulunduğumuzu hissetmek, gündelik egzersizden ziyade hayata karşı en büyük manevi gücümüzü keşfetmemizi sağlayacak aracın Namaz olduğunun farkında varmak ve vardırmaktır.

Namaz bize gündelik hayatımızda başımıza gelecek her türlü olay için davranış biçimi belirleyecek önemli bir ibadettir. Nitekim içerisinde İslam’ın tüm esasları yer almaktadır. Mevlanın huzurunda bulunduğunu hisseden  kimse;  ahlak, edeb ve saygı kelimelerinin manasını tam anlamıyla ifa etmiş demektir. Dilinde Kuranı Kerim olan kimse, büyüklerini ve çevresini rahatsız etmeyen, rencide etmeyen ve güzel sözlü olan kimse demektir. Namazı tadili erkanına yani Hz.Peygamber s.a.v sünneti üzerine ikame eden kimse, onun hayatını benimsemiş ve önemli bir adım atmış demektir.

Kısacası, İslamın bizleri iletmek istediği İNSAN kavramını doğru şekillendirmemize yardımcı olan ve hayatımızı anlamdıran şeydir. Namaz…

Yüce Mevlam Bizlere Namazdaki esrarı, hakikatı ve maneviyatı bahşeylesin.
Amin..

 


Bu Konu 1.596 defa Okundu
100Bugün Namazlarını kıldınmı ?