logo
quran
Kayıp Eşyayı Bulmak için Okunacak Dua
Kayıp Eşyayı Bulmak için Okunacak Dua

Hz. Ömer (ra)’in oğlu Abdullah şöyle buyurmuştur: Bir eşyasını kaybeden veya çaldıran kişi, iki rekât namaz kıldıktan sonra şöyle dua eder:

“Allâhümme rabbe’d-dâlleti ve hâdiye’d-dâlleti, rudde aleyye dâlletî bi kudretike ve sultânike. Fe in-nehâ min fadlike ve atâike.”

ANLAMI: “Ey kaybolanların Rabbi ve kaybolanları ve yolunu kaybedenleri doğru yola kılavuzlayan Allah’ım! Kudretin ve saltanatın hakkı için kaybettiğim şeyi bana iade eyle. Çünkü bu senin fazl ve keremindendir.” (Bostanu’l-Arifin; Bilal Eren, Açıklamalı Dua Hazinesi, s. 304)

Kaybolan, çalınan bir şeyi bulmak için, her gün yirmi beş kere, “Yâ câmi’annâsi li-yevmin lâ raybe fihi innallahe lâ yuhlif-ül mi’âd icma’ beyni ve beyne …” duasını okuyabilir. Buluncaya kadar okumaya devam eder. Noktaların yerinde, kaybolan şeyin ismini söylemelidir. (İbni Âbidin)

Bu Konu 6.158 defa Okundu
2 yorum yapılmıs
  1. Bakın arkadaşlar 27 yaşındayım bu yaşıma kadar ne doğru düzgün namaz kıldım ne bişey yaptım . Bir eşyamı kaybettim . Daha demin bu yorumları okudum ve yazılanları yaptık eşimle . Yatagmzda yatarken bir yandanda yirmi beştane olan duayı okuyordum 20 tane okudum eşim bana ayağıma senmi dokunuyorsun dedi yok dedim bişey var dedı ayagıma dokunuyor bi açtım yorganı kaybettiğim eşyam yatagın ıcınden cktı gunlerdır aradık carsaflar degıstı okdr odada bakmadıgım yer kalmadı . Eşimde bende ilk kez böyle birşeyle karşılaştığımız için çok korktuk tüylerimiz diken diken oldu eşim ağladı bense YÜCE RABBİMİN NE KADAR BÜYÜK OLDUĞUNU İNANIN DAHA ŞİMDİ ANLADIM ALLAH IM SEN BÜYÜKSÜN BİZİ SENİN YOLUNDA İLERLEYEN KULLARINDAN OLMAYI NASİP EYLE İNŞALLAH AMİN

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gazza Nov 2012
100Bugün Namazlarını kıldınmı ?