logo
quran
Biz iş yerinde arkadaşlarımızla birlikte Peygamber Efendimiz (asm) adına kurban kesmek istiyoruz. Vacip olan kurbandaki gibi nafile kurbanda da kişi sınırlaması var mıdır? Yani biz 50-100 arkadaş bira araya gelip, para toplayıp Peygamber Efendimiz adına bie veya birkaç tane nafile kurban kesebilir miyiz?..
Biz iş yerinde arkadaşlarımızla birlikte Peygamber Efendimiz (asm) adına kurban kesmek istiyoruz. Vacip olan kurbandaki gibi nafile  kurbanda da  kişi sınırlaması var mıdır? Yani biz 50-100 arkadaş bira araya gelip, para toplayıp Peygamber Efendimiz adına bie veya birkaç tane nafile kurban kesebilir miyiz?..

Değerli kardeşimiz;

Böyle bir niyeti olan kişi tek başına Peygamber Efendimiz (asm) ya da bir başkası adına kurban kesebilir. Ancak Peygamberimiz (asm) adına kurban kesmek için para toplamak doğru değildir.

Bir kurbanı veya bir hisseyi ancak bir kişi keser. Bu açıdan birden çok kişi bir koyun veya keçiyi ya da bir hisseyi ortak olarak kesemez. Kurban kesecek kadar parası olmayanlar, kurban kesmek yerine başka hayır yapabilirler.

İlave bilgi için tıklayınız:

Bazı kesim ve kişilerin Peygamber Efendimiz için kurban kestiklerini görüyoruz. Vefat etmiş kimseler adına kurban kesilebilir mi?..

Selam ve dua ile…

Bu Konu 366 defa Okundu
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

admin Feb 2012 İstanbul Fatihte Hafızlık Eğitmenliği yapıyor.
100Bugün Namazlarını kıldınmı ?